Posádka

Žofka, naša princezná. Stará sa, aby sme sa na cestách nikam neponáhľali. Rada ide proti prúdu, čo sa zvyčajne prejavuje tým, že sa vyberie presne naopak, ako by sme potrebovali. Jej hobby je zbieranie drobných predmetov zo zeme. Pri fotografovaní kazí kompozície neustálymi výpadmi proti objektívu. Často sa smeje, šíri tak pozitívnu náladu do okolia a dokáže obmäkčiť aj policajtov pri dopravnom priestupku.

 

 

 

 

 

Vraťo tvorí v našej posádke humorný element. Vďaka nemu sme zažili mnohé nečakané dobrodružštvá. S obľubou vnáša do cestovania komické prvky. Veľmi rád pre nás pripravuje adrenalínové zážitky a prekvapenia. Vždy, keď sa zdá, že veci idú tak, ako majú a z cestovania sa stáva stereotypná nuda, vytiahne z rukáva nejaký dobrý nápad, ako situáciu zdramatizovať. Jeho vzorom je mimoň Stuart. Neznáša šľapanie do kopca, naopak, užíva si pobyt vo vode. Je neprekonateľným preborníkom v jazde na tobogánoch.

 

 

 

 

Ondrík je neohrozený dobrodruh. Nebojí sa vyraziť do žiadnej poriadnej akcie. Vo svojich štyroch rokoch v kempe v Rakúsku vzal pod pazuchu malú dosku na záchod, rozlúčil sa s nami a vydal sa do sveta. Odvtedy nemá obavy ostať sám a postrážiť batožinu, alebo naopak, ísť niekam zisťovať potrebné informácie. Vyhľadáva kontakt s domorodcami a precvičuje si tak svoje znalosti anglického a českého jazyka. Zaujíma sa o vedu a vesmír, kvôli pozorovaniu nočnej oblohy neváha ostať hore do neskorých nočných hodín. Prečítal už veľa kníh a je z nich múdry ako rádio.

 

 

 

 

Zuzanka má na starosti naše spoločné blaho. Hoci je brzdou nášho cestovateľského rozletu (iba kvôli nej sme nemohli uskutočniť plánované cesty do Somálska, Afganistanu a na Papuu Novú Guineu), vykonáva mnohé nevďačné práce, ako je šoférovanie, pranie pokakaného prádla či psychologická podpora jedincov na pokraji síl. Je prísnym kritikom jednotvárnej kempingovej stravy, zato miestne špeciality degustuje veľmi rada. Pôvodne som sa chcel na tomto mieste zoširoka rozhovoriť o ďalších jej kladných vlastnostiach, no zakázala mi to. Takto to u nás chodí…

 

 

 

 

Marek plánuje väčšinu našich výletov. Balí batožinu a potom ju nosí. Je presvedčený, že deti musia zvládnuť toľko, čo dospelí a zakaždým sa čuduje, keď sa ukáže, že sa mýlil. A to sa deje často. Ako každý muž v najlepších rokoch, aj on rád do všetkého kybicuje, frfle a nadáva na všetkých okolo. Deti, zaostávajúce za skupinou, poháňa kopancami do zadkov. Miesto toho, aby robil niečo užitočné pre domácnosť, po večeroch tvorí tento web.